V publikaciji naslavljajo vprašanja, povezana s prihajajočimi predsedniškimi volitvami v ZDA, pomena medgeneracijske komunikacije v družinah, operativne odličnosti družinskih pisarn, filantropije ter vloge družinskega upravljanja pri izobraževanju mlajših generacij.
Volitve v ZDA in ekonomske posledice
Prvi članek odgovarja na 24 pogostih vprašanj o morebitnih posledicah, ki jih lahko prinese izvolitev novega predsednika ZDA. Obravnavana so ključna vprašanja o monetarni in fiskalni politiki, pri čemer je posebej izpostavljen naraščajoči javni dolg, za katerega Congressional Budget Office napoveduje, da bo do leta 2034 dosegel 10,3 bilijona USD. V članku so podani tudi odgovori o geopolitiki, zunanji politiki in njihovem vplivu na naložbene odločitve.Medgeneracijska komunikacija in nasledstvo
Drugi članek z naslovom “Fostering successful multigenerational families: The role of intentional communication” poudarja pomen medgeneracijske komunikacije za dolgoročni uspeh družinskega premoženja. Glede na ocene podjetja Altrata bo v prihodnjem desetletju med ultra bogatimi družinami prišlo do prenosa bogastva v višini 19,9 bilijona USD, kako pripraviti naslednike na uspešno upravljanje premoženja in zagotoviti načrte za nasledstvo.
Etične oporoke in njihove koristi
Tretji članek “Ethical wills: The often missing, yet powerful estate planning document” obravnava pomen etičnih oporok kot neformalnih dokumentov, s katerimi lahko družine prenesejo svoje moralne vrednote, življenjske lekcije in nasvete na prihodnje generacije. Čeprav etična oporoka nima finančnih ali davčnih posledic, ponuja globok vpogled v družinske vrednote in lahko pomembno vpliva na vedenje prihodnjih dedičev.
Tehnološka infrastruktura družinskih pisarn
Četrti članek “Building a technology infrastructure” se nanaša na pomisleke, ki jih mora družinska pisarna imeti ob izberi ustrezne tehnološke infrastrukture. Da izberemo ustreznega ponudnika informacijske infrastrukture je potrebno primerjati produkte glede na tehnologijo ki jo ponujajo, tehnično podporo in ceno. Nekatera programska oprema ima sicer nižjo ceno, vendar ponujajo bistveno manjši vpogled v naložbe kot druga programska oprema. Zgodi se tudi lahko, da določene programske rešitve niso kompatibilne z določenimi operacijskimi sistemi (Windows, OS, Linux) ali pa je kibernetska varnost prešibka. Izbira pravilnega informacijskega sistema namreč vodi v izboljšano produktivnost, kibernetsko varnost, komunikacijo in finančno upravljanje.
Najboljše prakse za zasebne fundacije
Peti članek “10 rules of the road for private foundations” nam ponudi 10 najboljših praks, ki nam pomagajo, da se izognemo kaznim in drugimi težavami z davčnimi organi. Tu je predvsem pomembno, da razumemo pravila kot so preverjanje davčnega statusa prejemnikov donacij, zahteve glede štipendij in zagotavljanje, da osebne zaveze niso poravnane s sredstvi fundacije. Poleg tega je treba upoštevati pravila pri organizaciji dogodkov in minimalnih distribucijah, da se izognejo kaznim in drugim težavam z davčnimi organi.
Kdaj najeti strokovnjake za filantropijo
Šesti članek “Family philanthropy: Deciding when to hire “senior staff” razpravlja o vprašanju, kdaj je smiselno najeti strokovno podporo za filantropsko delo. V praksi večina družinskih članov tesno sodeluje z organizacijami, ki jih podpirajo. Za pravilno izbiro organizacij, ki jih bo družina podprla, je potrebno ugotoviti, kakšni so skupni interesi, kriteriji za izbiro partnerjev in oblikovanje programov. Ko se družini zdi, da teh stvari ni zmožna narediti brez dodatne podpore, je smiselno najeti dodatno strokovno podporo.
Vloga družinskega upravljanja pri izobraževanju mlajših generacij
V zadnjem članku “The role of family governance in educating the next gen” lahko preberete intervju z Kirby Rosplocko, ustanoviteljem Tamarind Partners, kjer je govoril o izobraževanju družinskih članov ter družinskemu upravljanju. Kirby poudarja, da gresta poučevanje in upravljanje družine z roko v roki, še posebej v času velikega prenosa bogastva. Hkrati dodaja, da z izobraževanjem družinskih članov pri razumevanju kompleksnosti bogastva lahko preprečijo morebitne konflikte v prihodnosti. Te konflikti ponavadi nastanejo ravno zato, ker družinski člani nimajo poenotene vizije in razumevanja, na kakšen način je njihovo premoženje upravljano.